دستورالعمل نصب وایر شمع

دستورالعمل نصب وایر شمع

۱- توصیه می کنیم هر زمان که زیر کاپوت وسیله نقلیه کار می کنید از عینک ایمنی استفاده کنید. همیشه قبل از انجام تعمیر و نگهداری ، اجازه دهید موتور کاملاً خنک شود. قبل از انجام هر کاری روی سیستم الکتریکی ، کابل منفی (-) باتری را جدا کنید.

۲- وایر هایی که می خواهید تعویض کنید را روی یک سطح صاف تمیز قرار دهید. ترتیب آنها به ترتیب طول، کار را آسان می کند.

۳- هر بار بیش از یک کابل را جدا نکنید. با این کار می توان از سو- مسیر یابی کابل های جدید جلوگیری کرد. ابتدا با گرفتن بوت (هرگزکابل وایر را نگیرید) طولانی ترین سیم شمع را از موتور خارج کنید و کمی بچرخانید تا مهر و موم بین بوت عقب و شمع شکسته شود. حالا بوت را مستقیم از شمع بیرون بکشید تا جدا شود. مسیر سیم را مشاهده کنید سیم ها باید با دقت جدا شوند، انتهای توزیع کننده سیم را به همان روشی که در بالا توضیح داده شد بردارید. برای خوردگی به داخل برج درپوش توزیع کننده توجه کنید. اگر موردی وجود دارد، سیم جدید باید قبل از نصب تمیز شود.

۴- بلندترین سیم را از مجموعه جدید انتخاب کنید (گریس عایق روی بوت ها استفاده کنید). کلاهک ترمینال توزیع کننده را تا جایی که پایین می آید به برج فشار دهید. سپس، محفظه را محکم به پایین بکشید تا رطوبت از بین برود. سیم را از طریق هر دستگاه بافندگی یا جدا کننده با دقت تغییر مسیر دهید. ترمینال را روی شمع نصب کنید و محکم فشار دهید.اتصال تا زمانی که ترمینال روی شمع متصل نشود، برقرار نمی شود. مطمئن شوید که بوت ترمینال را پوشانده باشد.

۵- مراحل بالا را برای سیم های باقی مانده تکرار کنید و هر بار طولانی ترین آن ها را انتخاب کنید. کویل (در صورت نیاز) را به روشی مشابه آماده و نصب کنید. پس از اتمام، بازرسی چشمی انجام دهید. هرگز نگذارید وایر روی منیفولد اگزوز شل شود، یا هرجای دیگر درگیر اتصال یا تسمه های متحرک شود. اگر وایرهای اصلی شما آسیب دیده یا از بین رفته اند ، وایرهای جدید را نصب کنید.

۶- برای بهبود عملکرد مجموعه شمع:

– قسمت بیرونی وایر ها و بوت ها را بدون چربی و تمیز نگه دارید.

– وایرها را تا حد ممکن جدا نگه دارید. وقتی وایرها باید عبور کنند، این کار را با زاویه ۹۰ درجه انجام دهید.

Comments (2)

 • ینی یه کارشناس تعمیر خودرو تو اون شرکت پیدا نمیشه که برندارین متنو با گوگل ترنسلیت ترجمه نکنین؟!!! آدم هیچی نمیفهمه ازین متن.

  محمد رضایی
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر دوست عزیز شما کجای متن ایراد میبینید؟ اعلام کنید تا راهنماییتون کنم

   admin
   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart