چه وقت باید شمع های خود را تعویض کنیم؟

 

متأسفانه پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد. با مستهلک شدن شمع ها، آن ها لبه های تیز خود را از دست می دهند زیرا مواد الکترود مرکز و الکترود جانبی به آرامی فرسوده می شوند.

با افزایش فاصله بین دو الکترود، ولتاژ مورد نیاز برای پر کردن شکاف به تناسب افزایش می یابد در این حالت حتی بهترین سیستم های احتراق برای تأمین ولتاژ کافی برای سوختن کامل مخلوط سوخت دچار تنش می شوند(یکی از عمده دلایل رخ دادن پدیده فلش آور). در این زمان است که وقتی سوخت نمی سوزد، زمان تعویض شمع ها فرا رسیده است.

تعویض شمع های فرسوده با جدید (با لبه های تیز جدید) به طور موثر راندمان سیستم احتراق را بازیابی می کند. احتراق ناقص کاهش می یابد، قدرت دوباره بازیابی می شود، اقتصاد عملیاتی افزایش می یابد و میزان انتشار نیز کاهش می یابد.

بهترین راهنمایی، توصیه سازنده وسیله نقلیه شما است، زیرا این سرویس ویژه از برند به برند دیگر و از مدل به مدل دیگر متفاوت است. در صورت عدم وجود این اطلاعات یا دسترسی با آنها، می توانید به توصیه یک تکنسین سرویس کار که با نوع وسیله نقلیه شما آشنا است مراجعه کنید. اگر یک تکنسین خدمات مجرب، چه فروشنده و چه مستقل پیدا کردید، به آنها پایبند باشید.

هرچه او وسیله نقلیه شخصی شما را بهتر بشناسد ، بهتر قادر به تشخیص و سرویس دهی آن خواهد بود. نتیجه نهایی بسیار شبیه رابطه پزشک و بیمار است و در طولانی مدت، وسیله نقلیه سالم تری خواهید داشت.

 

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart